حوزه نفت و گاز

نفت و گاز طبیعی بخش جدا نشدنی از زندگی مدرن امروزی هستند. نفت و گاز ماده خام هزاران محصول زندگی روزمره ما را از وسایل الکترونیکی و پوشاک گرفته تا داروها و شوینده­‌های خانگی فراهم می‌­کنند.

کارشناسان و خبرگان انرژی ” گاز ” را محور توسعه اقتصادی ایران می‌­دانند.

بر طبق آخرین برآوردها ایران با در اختیار داشتن ۶/۳۳ تا ۷/۳۳ تریلیون مترمکعب یکی از بزرگترین دارندگان ذخائر گاز جهان است.

وجود این ذخایر ناب کشورمان به همین جا ختم نشده، چه بسا اینکه تدبیرپردازان انرژی کشورمان به منظور افزایش و حفظ ذخایر نفت و گاز طبیعی خود، با انجام هزاران کیلومتر لرزه­‌نگاری دوبعدی و سه­‌بعدی، هزاران متر حفاری اکتشافی و عملیات ژئوفیزیک غیرلرزه­ای در چندین هزار ایستگاه همواره تلاش کردند که ضمن حفظ وضعیت موجود ذخایر ملی، به اعداد فوق هم بیافزایید.

در اسناد بالادستی کشور، ازجمله سیاست­‌های کلی اقتصاد مقاومتی یکی از راه­های جلوگیری از ضربه‌­پذیری اقتصاد از درآمدهای نفت و گاز، افزایش صادرات محصولات پتروشیمی عنوان شده است.

از سوی دیگر محصولات تولیدی این صنعت مواد اولیه بخش‌های بسیاری از اقتصاد ایران را فراهم می­‌کند و از این منظر بسیار حائز اهمیت بوده و همواره مورد توجه بسیاری از سیاست‌گزاران کشور است.

همچنین با اشاره به اینکه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی به طور مستقیم و غیرمستقیم مشاغل بسیاری را ایجاد کرده­‌اند و همچنین باتوجه به حجم بالای سرمایه­‌گذاری و خطرپذیری در صنعت پتروشیمی تعامل آن با سایر
بخش­‌های خدمات‌رسانی همچون بیمه و بانک بسیار است. پس می­‌توان نتیجه گرفت که صنعت پتروشیمی نقش مهمی در اقتصاد، تولید و اشتغال ایفا می­کند.

پروژه‌ها

شرکت خدمات فنی، مهندسی نفت و گاز همراه پوشش
تهیه طرح امکان‌سنجی مالی تولید مته‌های الماسه
شرکت خدمات فنی، مهندسی نفت و گاز همراه پوشش
تهیه طرح امکان‌سنجی کسب و کار خدمات جانبی حفاری چاه
ماشین‌‏سازی ایران استیل ساخت
تهیه طرح امکان‌سنجی ساخت تجهیزات درون چاهی
بنگاه تعاون و حرفه‌‏آموزی
تهیه طرح امکان‌سنجی ایجاد پالایشگاه با ظرفیت‌های کوچک